Prekių katalogas

Darželis ir vaikų ligos neatsiejama? Ar tikrai?

  • Darželis ir vaikų ligos neatsiejama? Ar tikrai?

    Šaltasis metų laikas neretai pasėja nerimą vaikus auginančių šeimų mintyse – sirgsim! Ir deja deja, dažniausiai tas nerimas būna pagrįstas. Stipriname vaikų imunitetą kaip tik galim geriausiai, laikydamiesi senolių išminties, PSO (Pasaulio Sveikatos Organizacija) rekomendacijų, internete sklandančių patarimų, net šauniojo daktaro iš televizijos ir draugės, kurios vaikai niekada neserga patirties. Bet išėjus į mokyklą, o ypač į darželį, imunitetą nuginkluoja būrys virusų ir bakterijų. 

    Ir nieko čia keisto ar neįprasto nėra. Visiškai. Net stipriausiam imunitetui sunku susidoroti su itin didele oro taršos koncentracija vaikų perpildytose grupėse ir klasėse. Ir jeigu galime išmokyti vaikus plauti rankas, tai kvėpuoti, sutikime, neuždrausime. Situacija būtų ženkliai geresnė jeigu darželiai turėtų šiuolaikiškas vėdinimo sistemas, bet kol kas tuo Lietuvoje gali pasigirti vos keletas ugdymo įstaigų. Didžioji dauguma naudojasi sovietmetį menančia ventiliacijos sistema ir langų atidarymu, kol (arba jeigu) vaikai būna lauke.

    Vėdinimas atidarant langus, neabejotinai, daug geriau nei jokio vėdinimo, tačiau gaunamas rezultatas toli gražu nuo siekiamo. Visų pirma, vėdinant per atvertus langus, atšaldoma patalpa, o oras nepasikeičia pakankamai, lyginant su priverstine rekuperacine sistema. Be to, efektas labai trumpalaikis, pvz. vėdinant patalpą 3 valandas, šviežiu oru kvėpuojame vos pusvalandį!

    Laikui bėgant tikrai visos įstaigos bus patobulintos gerosiomis vėdinimo sistemomis, to reikalauja ir dabartiniai mūsų šalies įstatymai. Tačiau ką daryti jei auginame vaikus dabar, o ne toje šviesioje ateityje? Naudokimės šiuolaikinėmis technologijomis ir keiskime situaciją! Vakarų šalys jau seniausiai naudoja oro valymo įrenginius, o mes dar tik pratinamės suprasti, kad ir nematomų pavojų galime išvengti. Na gerai, jeigu jau ne visai išvengti, ( to, būkim atviri, negali niekas ) tai bent jau ženkliai sumažinti.

    Ko gero, labiausiai sertifikuoti įrenginiai šioje srityje - oro sterilizatoriai Airfree. Jų efektyvumas sumažinant mikroorganizmus ir kenksmingas ore esančias medžiagas buvo įrodytas INETI ir dešimtyse kitų tarptautinių laboratorijų. Airfree oro sterilizatoriai yra veiksmingi prieš bakterijas, virusus, miltligę, pelėsius, dulkių erkių alergenus, naminius alergenus, žiedadulkes ir tabako kvapą.

    Šis kompaktiškas, iki 2 kg. sveriantis įrenginys lengvai perkeliamas iš vienos vietos į kitą. Sterilizatoriuose naudojama begarsė TSS technologija yra išskirtinė ir pripažinta daugiau nei 50 šalių. Airfree prietaisai natūraliai (nenaudojant chemikalų ar filtrų) sumažina mikrobiologinį oro užterštumą. Rekomenduojami gydytojų ir nesukeliantys jokių kontraindikacijų jie gali būti naudojami visur. Nepaisant nuveikiamo didžiulio darbo - Airfree oro sterilizatoriai nereikalauja jokios priežiūros. Nereikia keisti filtrų ar judančių dalių.

    Dažniausias šiuos pagalbininkus supantis mitas, kad juos naudojant sukuriame sterilias šiltnamio sąlygas ir va tada tai jau laikykis, vaikeli... Tikrai ne. Vidaus patalpų oras yra 10-15 kartų labiau užterštas nei lauko, tad jį valydami tik siekiame sumažinti taršą bent jau iki lauko lygio. O kaip žinia gryname ore užsikrėtimo galimybės yra itin menkos.

    Tad grūdinkime savo vaikus, stiprinkime imunitetą, kiek įmanoma daugiau laiko leiskime lauke, vėdinkime patalpas, bet nenumokime ranka į sąlygas, kurias galime pakeisti patys. Būkime ir likime sveiki!

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Prenumeruokite naujienlaiškį

     

    Prenumeruoti