Prekių katalogas

Kaip teisingai pasirinkti oro kondicionierių?

  • Kaip teisingai pasirinkti oro kondicionierių?

    Kaip teisingai pasirinkti oro kondicionierių?

    Tesingai pasirinksite, jeigu įvykdysite šiuos reikalavimus:

    1. Kondicionieriaus galingumo parinkimas.
    Kondicionieriaus galingumas matuojamas kW ir yra vienas iš pagrindinių kriterijų pasirenkant tinkamą kondicionierių. Žinant reikiamą galingumą, Jums jau bus lengviau susigaudyti begalėje siūlomu modelių.


    Pasiūlymas: kondicionieriaus parinkimą patikėkite mūsų kompanijos specialistam, kurie nemokamai atvyks į objektą ir tikamai parinks reikiamą įrangą, norimoms patalpoms.
     

    2. Gamintojo parinkimas.
    Žinant reikiamą kondicionieriaus galingumą, lieka išsirinkti kondicionieriaus gamintoją, bei tipą. Labiausiai vertinami ir patikimi yra japonų gamintojų kondicionieriai, tačiau jų ir kaina gana didelė. Gerokai pigesni ir pastaruoju metu kokybei, bei patikimumui vis didesnį dėmesį skiriantys- kinų, korėjiečių, taivanio gamintojai. Tačiau renkantys kondicionierių ne tiek svarbu yra gamintojo vardas, kiek techninės charakteristikos. Taip pat pagal patalpos paskirtį, išplanavimą, kitas technines galybes reiktų pasirinkti tipą t.y. sieninį, kasetinį, palubinį ar ortakinį.


    3. Pirmas pasirinkimo etapas. Rinkitės kondicionierių atsižvelgdami į funkcijas ir charakteristikas svarbias tik Jums.
    Priklausomai nuo kondicionieriaus gamintojo bei tipo jie gali skirtis savo techninėmis charakteristikomis, fukcijomis, dizainu ir be abejo kaina. Kad teisingai pasirinkti kondicionierių svarbūs du momentai:
    • Rinkitės kondicionierių, atsižvelgdami tik į Jums svarbius parametrus, bei charakteristikas. Aklai nesivaikykite draugų, kaimynų, giminaičių.
    • Nepermokėkite už tai, kuom praktiškai nesinaudosite. Tinkamai įvertinkite savo finansines galimybes, pasirinkdami gamintoją.

    Pabandysime išvardinti svarbiausias kondicionieriaus technines charakteristikas:
    • Galingumas
    • Išorinio ir vidinio blokų triukšmo lygis
    • Kompresoriaus tipas (Invertorius ar ON/OFF)
    Įprastas (ON/OFF) kondicionierius dirba pagal principą "įjungta-išjungta": pasiekęs nustatytą temperatūra kondicionierius išsijungia ir vėl įsijungia tik kai temperatūra patalpoje yra aukštesnė negu nustatyta. Inverteris veikia šiek tiek kitaip: jis tolygiai gali keisti galingumą, didindamas jį norint pasiekti užduotą temperatūrą ir po truputi mažindamas galią temperatūrai palaikyti.

    Pagrindiniai Inverterinių kondicionierių privalumai:
    • Ypatingai tylus išorinio bloko darbas.
    • Greitas užduotos temperatūros pasiekimas (du kartus greičiau nei ON/OFF kondicionierius).
    • Nustatytos temperatūros palaikymas iki 0,5°С tikslumu.
    • Taupoma elektros energija (iki 30% ekonomiškesni, nei ON/OFF).
    • Neperkraunamas elektros tiklas, ypatingai paleidimo momentu.

    Oro paskirstymo efektyvumas.
    Efektyvus oro paskirstymas padės Jums išvegti skersvėjų, temperatūros disbalanso ir kito diskomforto. Patalpoms, kurių plotas iki 30–35 kv/m, užtenka dvigubų horizontalių žaliuzi su autosvingu, o didesnėm patalpoms (nuo 50 kv/m) pageidautina automatinio valdymo, vertikaliam oro srauto nukreipimui- taip vadinamam dvigubam autosvingui.

    Įrangos darbinis diapazonas, atsižvelgiant į aplinkos temperatūrą.
    Įsigydami kondicionierių būtinai išsiaiškinkite žemiausias aplinkos temperatūros ribas, prie kurios jis dar gali veikti. Šilumos siurbliui, dirbant šildymo režime, ypatingai svarbus šis aplinkos temperatūrinis diapazonas.


    4. Antras pasirinkimo etapas. Nepermokėkite už tai kuo Jūs nesinaudosite.
    Pagalvokite, kokius funkcijos Jums svarbiausios. Labiausiai kainą įtakoja gamintojas (kondicionieriaus vardas) ir tipas (Inverteris ar ON/OFF). Visada gerai pagalvokite ar pasirengę papildomai mokėti už vardą, vien dėl to, kad tokį turi Jūsų giminaitis ar kaimynas.
    Kondicionieriaus eksplotacija
    • Ne nustatykite pernelyg žemos temperatūros. Peršalimas ne atneš jokios naudos jūsų sveikatai. Komfortiškiausia temperatūra žmogui, užimtam darbu 21-22 C, besiilsinčiam - 22-23 C.
    • Jei kondicionierius veikia vėsinimo režimu pasistenkite,kad į patalpą nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai . Laikykite užuolaidas ir žaliuzes užtrauktomis. Norint išsaugoti vėsų orą uždarykite langus ir duris. Tuo atvėju kondicionierius galės palaikyti temperatūrą komfortiškame režime bei taupys elektros energiją.
    • Ne uždenkite kondicionieriaus užuolaidomis ir nestatykite prieš jį jokių didelių daiktų (spintų, gėlių), nes tada normali oro apykaita ir temperatūros palaikymas bus neįmanomi.
    • Jei jūsų patalpoje nėra vėdinimo sistemos tai patartina laikas nuo laiko išvėdinti patalpą.
    • Jei į kondicionieriaus priekinę panelę patenka tiesioginiai saulės šviesos spinduliai arba yra ryškus vidinis apšvietimas, signalai iš distancinio valdymo pulto gali būti nepriimami. Tuo atvėju reiktų apsaugoti kondicionierių nuo tiesioginių saulės šviesos spindulių patekimo arba sumažinti apšvietimą.
    • Reguliariai (1 kartą per dvi savaites) valykite filtrus. Tai ne tik padės efektyviai valyti orą, bet ir padės neprarasti kondicionieriaus galingumo dėl užterštumo.

    Jei Jūs neturite galimybės pasinaudoti kvalifikuotų specialistų paslaugomis, filtrų valymą galima atlikti dulkių siurbliu arba jį tiesiog praplauti šiltu vandeniu. Jei Jūs planuojate nutraukti kondicionieriaus naudojimą ilgesniam laikui ( daugiau nei 1 mėnesiui), paleiskite jį ventiliaciniame režime, kad išsausint vidines dalis ir išvengti nemalonaus kvapo sekantį kartą įjungiant kondicionierių. 

    Daugiau informacijos apie teisingą oro kondicionierių pasirinkimą rasite šiame vaizdo įraše:

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Prenumeruokite naujienlaiškį

     

    Prenumeruoti