Prekių katalogas

Sausas oras – daugybės negalavimų priežastis

  • Sausas oras – daugybės negalavimų priežastis

    Komfortabili drėgmė patalpoje svyruoja 50-60 proc. Jeigu pernelyg didelę drėgmę jau gebame identifikuoti dėl akivaizdžiai matomų ir juntamų pasekmių - pelėsis ir nemalonus kvapas patalpose, tai pernelyg sausą orą dažnai ignoruojame. 

    Nors sauso oro sukeliamos problemos ne mažiau kenksmingos sveikatai ir aplinkai:

    • Sausas oras apsunkina deguonies įsisavinimą, kad sukelia nuovargį ir blogą savijautą. Sausoje patalpoje blogiau išsimiegama.
    • Esant pernelyg sausam orui džiūsta, akių, nosies, gerklės gleivinė, skilinėja plaukai, dažniau lūžinėja nagai, oda būna sausa, šerpetota, džiūsta lūpos. Sausas oras taip pat kenkia balso stygoms.
    • Esant pernelyg sausam orui padidėja tikimybė peršalimo ligoms, gripui ir pan., nes tokioje terpėje lengvai dauginasi virusai.
    • Sausas oras gali pasunkinti astmos ar alergijos simptomus.
    • Sausas oras sukuria statinį elektros krūvį, kuris gali būti nemalonus įsielektrinant plaukams, drabužiams, kilimams ir pan. Be to, sausas oras kelia dulkes.
    • Sausas oras gali pakenkti namuose esantiems medžio dirbiniams, medinėms grindims, laminatui, parketui muzikos instrumentams taip pat elektroniniams prietaisams.

    Oro drėkinimas – tai vienas svarbiausių procesų reguliuojant patalpų mikroklimatą, kurio metu oras papildomai pripildomas drėgme. Oro išsausėjimas ypač juntamas šaltuoju metų laiku, tai įtakoja veikiantis šildymas. Paprasčiausias būdas situacijai pagerinti - pripilti į atvirus indus vandens ir užkabinti juos ant radiatorių, garuodamas vanduo sudrėkins orą. Ant radiatorių taip pat galima padžiauti drėgnų skalbinių ar rankšluosčių. Vėdinkite patalpas bent du kartus per dieną – ryte ir vakare po 5–10 min. Vėdinimas vos pravėrus langą net ir ilgiau nebus veiksmingas. Todėl langą atverkite plačiai, ir „sunkų“ orą tuoj pakeis šviežias, o kambarys prisipildys drėgmės, kuri taip reikalinga mūsų odai.

    Tačiau jeigu drėgmės taip paprastai atkurti ir išlaikyti nepavyksta, naudokite oro drėkintuvus. Oro drėkintuvai – paprastas ir efektyvus būdas būdas reguliuoti patalpų drėgnumą pagal poreikį taip išvengiant sauso oro keliamų problemų. Drėkintuvų būna įvairių tipų – karštų, šaltų garų arba ultragarsinių. Kaip išsirinkti geriausią ir kuo jie skiriasi? Apžvelgti pagrindinius drėkinimo sistemų tipus ir privalumus mums padės UAB Rubisolis mikroklimato ekspertas Vytautas Žukaitis. Šie prietaisai skiriasi veikimo principu, tačiau naudoti ir prižiūrėti juos nesudėtinga. Bet kurio tipo drėkintuvui tinka paprasčiausias vandentiekio vanduo.

    Šaltų garų drėkintuvai yra mažesnio pajėgumo, tačiau ir energijos suvartojimas mažiausias. Taip pat jie šiek tiek ir vėsina patalpą. Šaltų garų drėkintuvuose negalima nustatyti norimo drėgmės lygio, tačiau jie geba palaikyti optimalų jos kiekį: kai pasiekiamas reikiamas drėgmės lygis, drėkintuvas tiesiog išsijungia, o prireikus vėl įsijungia

    Karštų garų drėkintuvai veikia panašiai kaip virdulys - vanduo pašildomas drėkintuvo viduje ir tada karšti garai išstumiami į patalpą. Sunaudoja daugiau elektros energijos, tačiau gali būti sveikesni, kadangi užkaitinus vandenį itin sumažėja tikimybė, kad į orą pateks bakterijų

    Ultragarsiniai drėkintuvai dirba tyliai, suvartoja mažiau elektros energijos ir gali leisti tiek šaltus, tiek šiltus garus. Ventiliatorius pučia į patalpą vandens rūką, kuris iškart pasklinda ore. Šie drėkintuvai dirba labai tyliai, todėl gali veikti net žmogui miegant, jie naudoja labai mažai elektros energijos.

    Taip pat raginame renkantis atsižvelgti į drėkintuvo aptarnaujamą plotą, drėgmės kiekio išgarinimą, taip įrenginys veiks maksimaliai efektyviai. Taip pat atkreipti dėmesį į reikalingas papildomas funkcijas – laikmatį, drėgmėmatį, vandens rezervuaro talpą, naudojamus filtrus. Kai kurie drėkintuvai gali tuo pačiu atlikti ir oro valymo, jonizavimo funkcijas. Oro jonizatoriai praturtina patalpų orą neigiamais deguonies aerojonais. Šiais prietaisais iš oro šalinamos dulkės, bakterijos, augalų žiedadulkės, grybeliai, naminių gyvūnų pleiskanos bei pūkai, tabako dūmai ir nemalonūs kvapai. Taip pat yra drėkintuvų turinčių specialias talpyklas į kurias galima įlašinti įvairių aromatinių aliejų, inhaliacinėmis priemonėmis gydyti įvairius kvėpavimo takų susirgimus. Gydytojai ypač rekomenduoja naudoti oro drėkintuvus namuose, kuriuose gyvena žmonės, sergantys bronchine astma, lėtiniu spazminiu bronchitu, alergine sloga, atopiniu dermatitu bei kitomis kvėpavimo takų ir odos ligomis.

    Taigi kad ir kaip norėtųsi žiemą gerai užsandarinti langus ir prišildyti namus, nepamirškime tokio svarbaus rodiklio kaip drėgmė patalpoje. Taip išvengsime daugybės pernelyg sauso oro įtakotų problemų. Išsaugosime grožį, gerą savijautą ir sveikatą.  

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Tik prenumeratoriams naudingi patarimai ir ypatingi pasiūlymai 

    Prenumeruoti