Prenumeruokite naujienlaiškį
NEMOKAMAS prekių pristatymas per 1-2 d.d.
Dėmesio: sistemai veikti reikalingas valdiklis!
Techninė informacija:
Atsisiųsti produkto katalogą
Atsisiųsti produkto instrukciją
Centralizuota vėdinimo sistema ir mini rekuperatoriai. Kaip pasirinkti efektyviausią įrenginį?
Sparčiai augant vėdinimo sistemų poreikiams, rinka siūlo skirtingų tipų inovatyvias priverstinio vėdinimo sistemas. Didelis vėdinimo sistemos asortimentas išties apsunkina klientų paieškas, todėl dažnai sulaukiame įvairių užklausų. Kad palengvinti paieškas, paruošėme priverstinio vėdinimo sistemų palyginimus.
Vėdinimo sistemas galima skirstyti į du tipus: centralizuota ir decentralizuota.
Centralizuota vėdinimo sistema – tai ortakinė vėdinimo sistema, kuri oro tiekimą ir ištraukimą užtikrina visoje patalpoje. Centrinę vėdinimo sistemą dažniausiai renkasi naujos statybos nuosavų namų, daugiabučio butų, darželių, mokyklų ir kitų komercinių patalpų savininkai, kadangi naujos kartos statiniuose jau iš anksto būna apgalvotas patalpos vėdinimo klausimas.
Šio tipo rekuperatorius pasižymi itin efektyviu ir ekonomišku veikimo principu – įrenginyje integruotas šilumokaitis reguliuoja temperatūros mainų procesą, taip išsaugodamas patalpos šilumą ir sutaupydamas elektros energijos sąnaudas. Rekuperatoriaus veikimo garso praktiškai negirdėsite, kadangi pagrindinis centralizuotos sistemos blokas įprastai įrengiamas negyvenamose zonose: sandėliuke, garaže, katilinėje ir pan.
Centralizuotos vėdinimo sistemos ypatybės:
Decentralizuota vėdinimo sistema – dažniau žinomi kaip mini rekuperatorius arba sieninis rekuperatorius. Decentralizuota vėdinimo sistema yra vienas iš populiariausių vėdinimo sprendimo būdų tiems, kurie neturi techninių galimybių montuoti centrinės sistemos arba nenorima sumažinti patalpų aukščio. Prietaiso pagrindinis išskirtinumas yra tai, jog šiai vėdinimo sistemai nėra reikalinga ortakių sistema, todėl dažniausiai ją renkasi renovuojamuose arba naujos statybos daugiabučio butuose, senos statybos gyvenamuose namuose ar mažose patalpose, kuriose techniškai nėra galimybių įvesti ortakio sistemą. Mini rekuperatorius yra montuojamas tiesiogiai per išorinę lauko/kambario sieną, tad reikėtų įvertinti, jog šiek tiek dėl to nukenčia patalpos sandarumas.
Decentralizuotos vėdinimo sistemos ypatybės:
Įrenginėjantiems centralizuotą ar decentralizuotą vėdinimo sistemą, visuomet rekomenduojame pasikliauti specialistų pagalba. Savo srities ekspertas Jums parinks efektyviausią, Jūsų patalpoms skirtą, vėdinimo sprendimą. Viskas, ką Jums reikia turėti, tai pateikti objekto planą – brėžinį bei žinoti, kiek vidutiniškai žmonių planuoja praleisti vėdinamose zonose.
Kviečiame apsilankyti UAB „Rubisolis“ salonuose Vilniuje ir Kaune. Atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus – gyvai susipažinsite kaip atrodo ir kaip veikia skirtingi rekuperatorių modeliai bei kartu rasime geriausiai Jums tinkamą sprendimą!
Plačiau apie rekuperacijos teikiamia naudą skaitykite ČIA.
Rekuperacija jūsų namuose – prabanga ar būtinybė?
Uždarose patalpose praleidžiame net iki 90% savo dienos laiko, todėl norint jaustis komfortiškai, svarbu pasirūpinti nuolatine šviežio oro cirkuliacija. Griežtėjant energetinio efektyvumo reikalavimams, kuomet nuo 2021 metų naujai statomi būstai ir kiti pastatai tampa vis sandaresni ir privalo atitikti A++ klasės reikalavimus, gyventojams tampa vis sudėtingiau palaikyti nuolatinę patalpos oro kaitą. Priešingai nei senos statybos būstai, šiuolaikiniai statiniai pasižymi sandarumu, tačiau nei langais, nei sienomis nebecirkuliuoja oras, o tai reikalauja ieškoti naujų sprendimo būdų. Tokiais atvejais vis dažniau klientai renkasi priverstinį mechaninį oro vėdinimą su šilumos atstatymu – rekuperacija.
Rekuperacija – šiuolaikiška namų arba biurų vėdinimo sistema
Rekuperacija – pakartotiniam vartojamui grąžinama energijos dalis. Tokios sistemos veikimo principas yra ganėtinai paprastas, tačiau pasižymi ekonomišku ir efektyviu veikimu – sistemoje integruotas rekuperatorius šalina iš patalpos orą jį keisdamas šviežiu lauko oru. Vykstant tokiai oro kaitai, šilumokaičio dėka gaunama energija yra skirta šviežio oro pašildymui, o toks veikimo principas išsaugo net iki 95% patalpos šilumos, taip sutaupydamas elektros energijos sąnaudas. Iš aplinkos įeinantis šviežias oras yra papildomai perfiltruojamas, taip apsisaugojant nuo lauke sklindančių kvapų ir kenksmingų medžiagų.
Kuo naudinga rekuperacinė vėdinimo sistema?
Sveikam patalpų klimatui užtikrinti, oras patalpose turėtų pasikeisti bent 12-16 kartų per parą, tačiau daugelis gyventojų tiek kartų neatveria langų, kad įsileisti gryną orą. Galima sakyti, kad rekuperacinė vėdinimo sistema būtų viena iš protingiausių investicijų į nuosavą namą, daugiabučio butą ar komercinės paskirties patalpą, kadangi išsprendžia ne tik vėdinimo problemą, bet ir sutaupo net iki 95% patalpos šilumos, išvalo orą nuo dulkių ir žiedadulkių, naikina kvapus bei sumažina pelėsio atsiradimo tikimybę. Nuolat cirkuliuojamas šviežias oras sukuria komfortišką aplinką, gerina bendrą savijautą, miego kokybę bei sumažina sukeliamų alergenų lygį.